خلاقانه:   بالکن های مخفی ، پنجره هایی رو به آینده 

همیشه غمگین بودم که چرا اتاق سابقم بالکن نداشت و مسلماً حوصله بنایی هم هرگز موجود نبود.  اخیراً متوجه شدم معمار هلندیHofman Dujardin, این مشکل را با ارائه یک طرح خلاقانه تا حدی حل کرده گرچه بنظر مشکلاتی هنوز بر سر راه است.

Bloomframe4.jpg

Bloom Frame) )پنجره ای که بالکن می شود یا بالکنی که پنجره می شود ! در واقع یک بالکن متحرک, بدون هزینه بنایی و با اتصالات بسیار محکم و محاسبه شده و  کاربردی برای اضافه شدن به خانه ها  و ساختمانهای ساخته شده ,  پنجره ای که سریعاً شما را به درون فضای شهری هدایت می کند .

BloomFrame2.jpg

البته اگر کمی بخواهیم وارد جزئیات قضیه شویم فکر می کنم  در صورتیکه نخواهیم از کف شیشه ای برای بالکن استفاده کنیم( چون امثال من  که از ایستادن بروی یک کف شیشه ای واهمه دارند بسیارند) پنجره در حالت بسته کمی بالاتر از آنچه باید باشد قرار می گیرد و قطعاً می توان به بکارگیری متریالهای متفاوتی درساخت آن خوشبین بود. همچنین شاید بهتر باشد در هنگامی که بصورت بالکن باز می شود قسمتی از سطح کف بالکن برای انتقال بار بروی کف اتاق قرار گیرد و مسلماً بحث های سازه ای نظیر اضافه بار وارده و ... نیز باید بشدت مد نظر قرار گیرند .

     BloomFram3.jpg

 بهر حال این طرح امکان حداکثر استفاده از سطح بیرونی ساختمان را فراهم  می کند و برای آپارتمانهای کوچک نسل آینده می تواند یک راه حل باشد. ( البته شخصاً طرح فعلی را تایید نمی کنم اما فکر می کنم ایده های مشابه شاید در آینده جالب باشند )  توجه به نمای شهری این پروژه ها نیز ضروری ست . 

   BloomFrame_Palace.jpg

)  Bloom Frame) یک نوع آزادی سیال در شهرنشینی معاصر خواهد بود ، شهری با بالکن های مخفی و  پنجره هایی رو به آینده!

/ 28 نظر / 47 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Designمجله معماری

اميدوارم سال خوبی در انتظار شما دوست گرامی باشد....

نگار نصیری

سلام لیدا جان وبلاگ خوبی دارین من دانشجوی دکترام. خوشحال میشم با هم تبادل لینک داشته باشیم.

رسول نمازي / تحقیقات فلسفی

سلام جمله ای که کنار وبلاگت نوشتی من رو ياد يک نوشته از Hippocrates انداخت که شايد بد نباشه نقلش کنم. Art is long,life is short,experience deceptive and JUDGEMENT DIFFICULT موفق باشيد

ساسان

مرسي از وب سايت زيبا ومفيد

ساسان

من دانشجوي كاداني دزفول هستم

ساسان

علیرضا

ویرایش خلاقانه وبلاگتون رو تبریک می گم. امیدوارم شاهد حظور بیشتر شما دوست خوبم در زمینه وبلاگ نویسی باشم.

ابوالفضل

سلام از شما دعوت می‌شود تا در ديدار وبلاگی بلاگر-معمارها در چهاردهم ارديبهشت هشتاد و شش در نمايشگاه كتاب تهران حضور داشته باشيد. http://abolfazlhabibi.blogspot.com/2007/04/blog-post_27.html به اميد ديدار ابوالفضل حبيبی http://www.abolfazlhabibi.com